Na Miladě platí zákaz koupání. Z jezera se bude nabírat voda pro hašení požáru u Hřenska

28.07.2022 08:44 2082 zhlédnutí
Autor článku
Oldřich Hájek

Ústecko – Na jezeře Milada platí od čtvrtka 28. července zákaz koupání a pohybu na vodní hladině. Informaci na svých stránkách zveřejnil státní podnik Diamo, který přezdívané ústecké moře spravuje.

Důvodem zákazu je pohyb letadel a helikoptér bojujících s rozsáhlým požárem v Národním parku České Švýcarsko. „Hasicí stroje budou nabírat vodu z jezera pro hašení požáru na území Českého Švýcarska. Dohled nad vodní plochou bude provádět Poříční oddělení Policie České republiky. Děkujeme za pochopení,“ uvádí státní podnik na svých stránkách.

V národním parku České Švýcarsko bojují hasiči, policisté a vojsko od neděle 24. července s rozsáhlým požárem lesního porostu. Ve středu do Česka dorazila dvě požární letadla z Itálie. Každé nabere až šest tisíc litrů vody a mohou znamenat průlom v boji s požárem.

Informace o autorovi Oldřich Hájek
Novinář, zakladatel regionálních on-line novin ze skupiny e-deniky.cz.

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
Black Hawk, Černý jestřáb, nabírá vodu z Labe. Foto: HZS Ústeckého kraje
Předchozí článek Oldřich Hájek  27.07.2022 2218
VIDEO: S hašením národního parku už pomáhá i legendární vrtulník Black Hawk
Ústecký kraj - Od včerejších odpoledních hodin se k leteckému hašení v Hřensku připojil vrtulník z...
Zprávy
Ilustrační foto
Následujicí článek Oldřich Hájek  28.07.2022 1986
STALO SE: Z bytu se v noci rozléhalo volání o pomoc. Spící lidi probudil zloděj
Most - Mostečtí policisté zahájili trestní stíhání 32letého muže z Prahy pro podezření ze spáchání...

Nové články

K tématu